Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history

Результат исследований: Публикации в книгах, отчётах, сборниках, трудах конференцийстатья в сборникенаучная

Язык оригиналаанглийский
Название основной публикацииMotivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur.
ИздательUniversity of Iceland
СостояниеОпубликовано - 2012
Опубликовано для внешнего пользованияДа

Галактионова, Т. Г., & Казакова, Е. И. (2012). Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history. В Motivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur. University of Iceland.
Галактионова, Т.Г. ; Казакова, Е.И. / Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history. Motivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur.. University of Iceland, 2012.
@inbook{9c168bf31271429a870f4cae0c50bb74,
title = "Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history",
keywords = "Кафедра непрерывного филологического образования и образовательного менеджмента, педагогика текста, культура чтения",
author = "Т.Г. Галактионова and Е.И. Казакова",
year = "2012",
language = "English",
booktitle = "Motivation, kreativitet, mera l{\"a}sning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norr{\ae}na lestrarr{\'a}{\dh}stefnan.Nordiska l{\"a}sest{\"a}mman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. j{\'u}n{\'i} 2012 {\'i} Reykjav{\'i}k, {\'I}slandi. Hvatning, sk{\"o}pun, meiri lestur.",
publisher = "University of Iceland",
address = "Iceland",

Галактионова, ТГ & Казакова, ЕИ 2012, Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history. в Motivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur.. University of Iceland.

Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history. / Галактионова, Т.Г.; Казакова, Е.И.

TY - CHAP

T1 - Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history

AU - Галактионова, Т.Г.

AU - Казакова, Е.И.

PY - 2012

Y1 - 2012

KW - Кафедра непрерывного филологического образования и образовательного менеджмента

KW - педагогика текста

KW - культура чтения

M3 - Article in an anthology

BT - Motivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur.

PB - University of Iceland

Галактионова ТГ, Казакова ЕИ. Motivational strategies to children’s reading in a mirror of Russian history. В Motivation, kreativitet, mera läsning. Motivation, creativity, more reading. 16. Norræna lestrarráðstefnan.Nordiska läsestämman. Nordic Reading Conference, 13. – 14. júní 2012 í Reykjavík, Íslandi. Hvatning, sköpun, meiri lestur.. University of Iceland. 2012