Переведенное название: Россия и Арабский мир накануне и по окончании Великой войны.: К 100-летию Первой мировой войны. Свидетельства историков стран-участниц.

Результат исследований: Публикации в книгах, отчётах, сборниках, трудах конференцийстатья в сборникенаучнаярецензирование

Язык оригиналаанглийский
Название основной публикацииRussia and the Arab World Before and After the Great War.
Подзаголовок основной публикации100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.
Место публикацииAntalya.
ИздательAkdeniz Universitesi Yayinlari
Страницы536-549.
Число страниц14
Том1.
СостояниеОпубликовано - 2018

Дьяков, Н. Н. (2018). Russia and the Arab World Before and After the Great War. 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. В Russia and the Arab World Before and After the Great War.: 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. (Том 1., стр. 536-549.). Antalya.: Akdeniz Universitesi Yayinlari.
Дьяков, Николай Николаевич. / Russia and the Arab World Before and After the Great War. 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. Russia and the Arab World Before and After the Great War.: 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.. Том 1. Antalya. : Akdeniz Universitesi Yayinlari, 2018. стр. 536-549.
@inbook{9cb0531df83e46088c0fb87ac1b4cc58,
title = "Russia and the Arab World Before and After the Great War.: 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.",
author = "Дьяков, {Николай Николаевич}",
year = "2018",
language = "English",
volume = "1.",
pages = "536--549.",
booktitle = "Russia and the Arab World Before and After the Great War.",
publisher = "Akdeniz Universitesi Yayinlari",
address = "Turkey",

Дьяков, НН 2018, Russia and the Arab World Before and After the Great War. 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. в Russia and the Arab World Before and After the Great War.: 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.. том. 1., Akdeniz Universitesi Yayinlari, Antalya., стр. 536-549.

Russia and the Arab World Before and After the Great War. 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. / Дьяков, Николай Николаевич.

TY - CHAP

T1 - Russia and the Arab World Before and After the Great War.

T2 - 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.

AU - Дьяков, Николай Николаевич

PY - 2018

Y1 - 2018

M3 - Article in an anthology

VL - 1.

SP - 536-549.

BT - Russia and the Arab World Before and After the Great War.

PB - Akdeniz Universitesi Yayinlari

CY - Antalya.

Дьяков НН. Russia and the Arab World Before and After the Great War. 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians. В Russia and the Arab World Before and After the Great War.: 100. YILINDA. 1. DUNYA SAVASI / The First World War Centenary. Through the Eyes of the Warrying Countries Historians.. Том 1. Antalya.: Akdeniz Universitesi Yayinlari. 2018. стр. 536-549.