Заявка на участие в международном конкурсе преподавателей социальных и гуманитарных наук

Деятельность: Другие типы активностиДругое

Описание

The European Award for Excellence in Teaching in the Social Sciences and Humanities honors academics in the social sciences and humanities who teach at higher education institutions in the European Higher Education Area.
Европейская премия За выдающиеся достижения в преподавании социальных и гуманитарных наук присуждается ученым в области социальных и гуманитарных наук, преподающим в высших учебных заведениях европейского высшего образования.

Dear Professor Korkonosenko,

It is my great pleasure to inform you that you have been recommended as a candidate for the European Award for Excellence in Teaching in the Social Sciences and Humanities, awarded by Central European University, Budapest, Hungary.

You were recommended by your former student and colleague Dr. Olga Kruglikova.

Margaryta Rymarenko
Research Assistant

European Award for Excellence in Teaching
in the Social Sciences and Humanities